Jak stworzyć przyjazne dla snu miejsce dla dziecka podczas wakacji?

Wakacje, czyli okres upałów może być szczególnie nieprzyjazny dla dzieci. Szybciej irytują się one wysokimi temperaturami. Uczucie duszności może szczególnie przeszkadzać im we śnie, który jest kluczowy dla ich prawidłowego rozwoju. Dlatego właśnie ważną rolą rodzica jest stworzenie przyjaznego miejsca dla snu dziecka w okresie wakacyjnym. Jak tego dokonać?

W przypadku podróży

W czasie wakacyjnych podróży dziecko może znaleźć w sobie poczucie tęsknoty za domem. Może być to szczególnie trudne dla rodziców, którzy chcieliby się zrelaksować w czasie wymarzonego od długiego czasu urlopu. Na wyjazd warto więc wziąć ze sobą ulubiony kocyk, pluszaka lub zabawkę dziecka. Dzięki znajomym przedmiotom poczuje się bezpiecznie w nowym, nieznanym przez niego miejscu. Ukochana maskotka na pewno zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu umożliwiające nieprzerwany sen w trakcie nocy. Jeśli planujesz dłuższą podróż w miejsce z inną strefą czasową, pamiętaj, by odpowiednio przygotować na nią dziecko. Niech dostosuje się do nowego harmonogramu kilka dni przed wyjazdem. W ten sposób nie zostanie zaburzony jego cykl snu, a odpoczynek w podróży stanie się dla niego znacznie prostszym zadaniem.

 

Wakacje w domu

Spędzanie wakacji w domu, mimo że nie wiąże się z problemami zasypiania w nowym miejscu, również może stać się dużym wyzwaniem. Dziecko może napotkać między innymi problemy z zasypianiem związane z wysokimi temperaturami panującymi w jego sypialni. Najważniejsze jest więc, by zapewnić pomieszczeniu odpowiedni chłód i przyciemnienie. Zamknięte zasłony oraz rolety w ciągu dnia zmniejszą poziom nagrzewania się pokoju i zapewnią mniej duszne powietrze. W ten sposób dziecku będzie się lepiej zasypiało, a jego sen będzie nieprzerwany. Ważne jest także, by zapewnić mu właściwą do spania odzież. W ciągu lata powinna być przede wszystkim wykonana z naturalnych materiałów, które umożliwiają lepszy przepływ powietrza. Bawełna i len będą w tym przypadku znakomitym wyborem. Upewnij się również, że dziecko w ciągu dnia jest odpowiednio nawodnione. Jest to kluczowe dla jego prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia oraz spokojnej nocy.

 

Odpowiednie akcesoria- spokojny sen

Dla snu dziecka niezwykle istotne są również elementy go otaczające podczas odpoczynku. Kluczowe jest, by zadbać o właściwy, wygodny materac. Latem powinien on być przede wszystkim wykonany z naturalnych składników. Odpowiednia wentylacja to najważniejsza cecha, która powinna określać materac dziecka szczególnie w okresie gorących temperatur. Zadbać należy też o właściwe poduszki, pościel i narzutę. Równie ważne jest, by elementy te miały cechy hipoalergiczne. Dziecko zmagać się może z większą ilością alergii w okresie letnim, dlatego powinno się jak najbardziej zmniejszać to ryzyko poprzez odpowiedni dobór akcesoriów sypialnianych. Dzięki temu można znacznie poprawić komfort dziecka i zapewnić mu ogromny komfort nawet w czasie upałów.

Wakacje są cudownym okresem pełnym relaksu i zabaw. Należy jednak pamiętać, by zmienić pewne nawyki w tym okresie i starać się poprawić komfort snu dziecka. Jest on naprawdę ważny szczególnie latem, gdy jest ono znacznie częściej aktywne fizycznie podczas rozmaitych zabaw. Pamiętajcie o kwestiach przez nas zaznaczonych. Miłych wakacji!

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + dwadzieścia =